Otázka: Môžem využiť svoje prihlasovacie údaje z minulého roka?
Odpoveď: Áno, samozrejme. Len si nezabudnite prosím aktualizovať svoj profil. Veď ste minimálne o rok skúsenejší.

Otázka: Zdá sa mi, že testovanie je najmä pre študentov. Ja už ním dávno nie som. Môžem sa otestovať?
Odpoveď: Samozrejme, smelo sa otestujte. Test je určený pre všetkých. Zvoľte si druhý test, ktorý je obsahovo už ladený pre vyššie stupne škôl a širokú verejnosť. Na konci dostanete ak certifikát, ktorým sa budete môcť pochváliť známym, na sociálnych sieťach, prípadne priložiť k životopisu.

Otázka: Prečo by som sa mal ísť otestovať?
Odpoveď: Lebo toto je unikátny test, ktorý je pomerne komplexný a zodpovedať otázky si vyžaduje nielen znalosti, ale i zručnosti. Uvidíte ako na tom reálne ste v porovnaní sa ďalšími tisícami slovákov.

Otázka: Ako dlho mi to potrvá otestovať sa?
Odpoveď: Možno o čosi dlhšie ako býva zvykom. Test je náročný nielen na zručnosti ale i časovo – lebo chceme aby mal výpovednú hodnotu nielen o vašich zručnostiach ale i istých osobnostných vlastnostiach. 

Otázka: A čo keď mi na konci dá test málo bodov?
Odpoveď: Nevadí. Aspoň uvidíte v ktorej oblasti máte nedostatky. Môžete si ich doštudovať a tak zvýšiť svoju hodnotu na trhu práce, prípadne zvoliť si tú správnu školu pre vás.

Otázka: Aký internetový prehliadač potrebujem?
Odpoveď: Ľubovoľný z dostupných rozšírených prehliadačov, avšak je vhodné aby bol aktualizovaný na poslednú verziu. Odporúčame Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, príp. Safari. 

Otázka: Čo ak som sa už otestoval a učiteľ chce vidieť výsledok môjho testu?
Odpoveď: Nie je problém. Kedykoľvek sa vieš prihlásiť do svojho profilu a zvoliť si triedu/skupinu na základe výberu svojej školy.

Otázka: Čo ak som svoju školu nenašiel v zozname?
Odpoveď: Ak ste si istý, že tam škola nie je, tak napíšte prosím email na adresu itfitness@itfitness.sk. Posnažíme sa chybu čo najrýchlejšie napraviť. Vychádzame zo zoznamu škôl Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Otázka: Mám záujem dozvedieť sa IT Fitness teste viac - som novinár alebo aktívny IT fanúšik a mám otázky na ktoré mi stránka nedala odpoveď. Kde sa môžem obrátiť?
Odpoveď: Napíšte nám email na adresu itfitness@itfitness.sk a obratom Vás bude kontaktovať zástupca IT Asociácie Slovenska.