Chcem sa otestovať

Myslíš, že zvládaš IT a digitálne technológie? Dokáž to a zapoj sa do IT Fitness Testu, najväčšieho testovania digitálnych zručností na Slovensku.

Po úspešnom absolvovaní testu naviac postupuješ do zlosovania o hlavnú cenu, novučičkú hernú konzolu Sony PlayStation 5.

ceny.png

Pre všetkých, ktorí sa do IT Fitness Testu zapoja, je naviac pripravených hŕbu ďalších super cien. Pravidlá a štatút súťaže nájdeš TU

student-849822_1920.jpg

IT Fitness Test v kocke

 • Najväčšie testovanie digitálnych zručností na Slovensku s 220 000 riešiteľmi.
 • Jubilejný 10. ročník IT Fitness Testu.
 • Overený a vyskúšaný spôsob testovania digitálnych zručností.
 • Poskytuje reálny obraz o tom, aké IT znalosti naši žiaci a študenti majú.
 • V teste sa nedá podvádzať, je na šikovnosti každého riešiteľa, ako si s ním poradí.
 • Vytrhne žiakov a učiteľov z nudy počas domáceho korona vyučovania.
 • Ozvláštni domácu výučbu.
 • Zábavná a záživná forma IT vzdelávania.

blogging-336376_1920.jpg

Ako na to

 1. Zaregistrujte sa TU
 2. V profile vyplňte, či ste žiak základnej školy/študent strednej alebo vysokej školy, učiteľka/učiteľ, alebo je IT vaším koníčkom. Pomôže nám to získať presnejší prehľad o skutočnom stave digitálnych zručností v uvedených skupinách obyvateľstva.
 3. Vyplňte svoj profil v Informačnej časti. Slúži nám na lepšie vyhodnotenie výsledkov testu a kvalitnejšiu analýzu dát.
 4. Vyberte si test podľa toho, či študujete na základnej alebo strednej škole. Ťažšia verzia testu je určená aj pre dospelú populáciu a učiteľky/učiteľov.
 5. Dôkladne si prečítajte otázky a s odpoveďami sa neponáhľajte. Využite všetky dostupné nástroje (Google, sociálne siete, kancelárske softvéry atď.) na to, aby ste sa dopracovali k správnej odpovedi. V ideálnom prípade by ste mali test zvládnuť do 45 minút.
 6. Po ukončení testu získate certifikát s dosiahnutým výsledkom.

Vybrať test

Tento rok máme záujem, aby sa aj vedenia škôl a zriaďovatelia dozvedeli, ako na tom stoja žiaci a aj učitelia ich škôl. Preto IT Fitness Test dáva možnosti ako sa učiteľ, alebo zástupca učiteľov, napr. digitálny koordinátor školy dozvie všetky výsledky testovania, a to aj učiteľov. Tiež pripravujeme možnosť, aby si zriaďovateľ vyžiadal sumárne výsledky testov jeho škôl, samozrejme podľa pravidiel GDPR a dostatočne anonymizované.