Som študent

Prečo by som sa mal otestovať?

Myslíš, že si expert na počítače a zvládaš digitálne technológie? Máš lepšie digitálne zručnosti ako tvoji kamoši? Dokáž to nielen sebe, ale aj nim a zapoj sa do IT Fitness Testu.

Vyber si úroveň testu podľa školy, ktorú navštevuješ (verzia pre základné školy alebo verzia pre stredné školy), zaregistruj sa a otestuj svoje digitálne zručnosti. Po úspešnom vyplnení testu sa môžeš pochváliť, že IT ovládaš ako málokto. Naviac môžeš vyhrať super ceny.

classroom-2787754_1920.jpg

Čo ťa v teste čaká

Testovacie úlohy sú rozdelené do piatich oblastí:

 • Internet
 • bezpečnosť a počítačové systémy
 • kolaboratívne nástroje a sociálne siete
 • kancelárske nástroje
 • komplexné úlohy

Potrebujem špeciálnu prípravu?

Nepotrebuješ. Niektoré z otázok si vyžadujú znalosti sociálnych sietí, vyhľadávačov, textových a tabuľkových procesorov.

Zaujímavé tipy a rady na tému IT bezpečnosti nájdeš napríklad na weboch:

krysa.png skolanadialku.sk detinanete.png bud_safe.png itakademia.png digiq.png eset_bezpecne.png

despaired-2261021_1920.jpg

Ako na to

 1. Zaregistruj sa TU
 2. Vyplň v svojom Profile svoje základné údaje.
 3. V profile si vyber aj triedu do ktorej patríš (ak ju tvoj učiteľ/pedagóg, alebo Digitálny koordinátor školy vytvoril).
 4. Uisti sa, že máš stabilné pripojenie na internet.
 5. Vyhraď si 40-60 minút času.
 6. Vyber test: vyplň informačnú časť a spusti test.

Proces registrácie si vieš pozrieť aj vo videonávode.

Upozornenie na prístup k výsledkom testov: Ak si v svojom profile vyberieš svoju školu a triedu, potom ten, kto ju vytvoril (tvoj učiteľ, alebo Digitálny koordinátor školy) môže hodnotiť tvoje výsledky. Účelom je, aby ti tvoja škola pomohla zlepšovať tvoje digitálne zručnosti. Je to tiež podmienka, aby si ty a tvoja škola mohli zapojiť do súťaží o ceny.

Vybrať test

Po ukončení ti zašleme na e-mail PDF certifikát s vyhodnotením, na ktorom uvidíš, ako na tom si so svojimi znalosťami o IT a počítačoch. Ak si skutočný IT expert, môžeš sa ním pochváliť kamošom na sociálnych sieťach.

code-1839406_1280.jpg

Stupne hodnotenia

Vyhodnotenie testu PRE ZÁKLADNÉ ŠKOLY:

Percentuálna úspešnosť Úroveň Komentár
95-100% Vynikajúca úroveň základných IT znalostí a zručností Vaše základné znalosti a zručností v oblasti IT sú na vynikajúcej úrovni, orientujete sa vo svete IT a s IT nástrojmi dokážete veľmi dobre pracovať. Pravdepodobne ste IT nadšenec a patríte medzi veľmi zručných používateľov IT. Ste vynikajúco pripravená/ý na štúdium na strednej škole.
80-94% Nadpriemerná úroveň základných IT znalostí a zručností Vaše základné znalosti a zručnosti v oblasti IT sú na nadpriemernej úrovni, orientujete sa vo svete IT a s IT nástrojmi dokážete pracovať efektívne., Chybu urobíte len občas v drobných detailoch. Ste veľmi dobre pripravená/ý na štúdium na strednej škole.
50-79% Priemerná až mierne nadpriemerná úroveň základných IT znalostí a zručností Vaše kompetencie v oblasti IT sú na priemernej až mierne nadpriemernej úrovni. Dokážete sa zorientovať a využívať IT pri práci či zábave. Máte však priestor na zlepšenie. Ste pripravená/ý na štúdium na strednej škole.
20-49% Nižšia až priemerná úroveň základných IT znalostí a zručností Vaše znalosti a zručnosti v oblasti IT sú na podpriemernej až priemernej úrovni. Máte niektoré zručnosti, ktoré využijete aj v bežnom živote a budete ich potrebovať v ďalšom štúdiu. Musíte však na sebe ešte dosť pracovať. Ste pripravená/ý pokračovať v štúdiu na strednej škole.
0-19% Nízka úroveň základných IT znalostí a zručností Žiaľ, test preukázal len nízku úroveň základných znalostí a zručností v oblasti IT. Pre lepšie zvládnutie štúdia na strednej škole a život v modernom svete plnom IT vám odporúčame intenzívne vzdelávanie v tejto oblasti.

Vyhodnotenie testu pre STREDNÉ A VYSOKÉ ŠKOLY:

Percentuálna úspešnosť Úroveň Komentár
95-100% Vynikajúca úroveň znalostí a zručností v oblasti IT Gratulujeme k skvelému výsledku! Pravdepodobne ste IT profesionálka/profesionál alebo patríte medzi veľmi zručných IT používateľov.
80-94% Nadpriemerná úroveň znalostí a zručností v oblasti IT Veľmi dobrý výsledok. Vaše znalosti a zručnosti v oblasti IT sú na veľmi dobrej úrovni, orientujete sa vo svete IT a s IT nástrojmi dokážete pracovať efektívne.
50-79% Priemerná až mierne nadpriemerná úroveň základných IT znalostí a zručností Vaše kompetencie v oblasti základov IT sú na priemernej až mierne nadpriemernej úrovni. Aby ste dokázali IT využívať efektívne, mali by ste sa tejto oblasti venovať viac.
20-49% Nižšia až priemerná úroveň základných IT znalostí a zručností Vaše znalosti a zručnosti v oblasti IT sú na podpriemernej až priemernej úrovni. Ste na dobrej ceste, pre lepšiu orientáciu v IT však musíte na sebe ešte popracovať.
0-19% Nízka úroveň základných IT znalostí a zručností Žiaľ, test preukázal len nízku úroveň základných IT znalostí a zručností. Pre lepšiu orientáciu v modernom digitálnom svete vám odporúčame intenzívne vzdelávanie v tejto oblasti.

Vaše osobné informácie sú u nás v bezpečí. Pravidlá používania vašich osobných údajov TU

Vybrať test