Som zvedavý

Čo je IT Fitness test a prečo by som ho mal absolvovať?

Oblasť IT sa vyvíja veľmi rýchlo a udržať krok so stále sa meniacimi a novými digitálnymi technológiami je náročné. Nepribúdajú len nové služby, ale i množstvo informácií, a niekedy je náročné správne ich vyhodnotiť. Neustále sme atakovaní dezinformáciami, hoaxami a falošnými správami, internetová šikana detí je veľmi vážnym problémom.

IT Fitness Test adresuje všetky tieto výzvy a je skvelým nástrojom na vzdelávanie v oblasti IT a pohybu po internete. Je to najväčší test zameraný na internetové, IT a digitálne zručnosti a kompetencie, tvorí ho skúsený tím expertov z Technickej univerzity v Košiciach.

Testuje nielen vaše IT vedomosti, ale aj zručnosti, schopnosť riešenia problémov pomocou IT nástrojov a zároveň vás naučí, ako odlíšiť pravdu od lži na internete či identifikovať hoaxy, podvodné e-maily a falošné správy. Po otestovaní získa každý respondent certifikát, ktorý ukáže jeho skutočnú úroveň digitálnych zručností a môže ho napríklad použiť na pracovnom pohovore.

man-3408298_1920.jpg

Ktoré oblasti testujeme

Testovacie úlohy sú rozdelené do piatich oblastí:

  • Internet
  • bezpečnosť a počítačové systémy
  • kolaboratívne nástroje a sociálne siete
  • kancelárske nástroje
  • komplexné úlohy

Potrebujem špeciálnu prípravu?

Nie, nepotrebujete. Niektoré z otázok si vyžadujú znalosti sociálnych sietí, vyhľadávačov, textových a tabuľkových procesorov.

Zaujímavé tipy a rady na tému IT bezpečnosti nájdete napríklad na weboch:

krysa.png skolanadialku.sk detinanete.png bud_safe.png itakademia.png digiq.png eset_bezpecne.png

classroom-2787754_1920.jpg

Ako sa môžem otestovať?

  1. Zaregistrujte sa TU
  2. Vyplňte základné údaje o sebe.
  3. Uistite sa, že máte stabilné pripojenie na internet.
  4. Vyhraďte si cca 40-60 minút času.
  5. Spustite test.

Proces registrácie si viete pozrieť aj vo videonávode.

Vybrať test

Po ukončení vám zašleme na e-mail PDF certifikát s vyhodnotením, ktorý môžete priložiť k svojmu životopisu alebo sa so svojím výsledkom pochváľte na sociálnych sieťach.

code-1839406_1280.jpg

Stupne hodnotenia

Vyhodnotenie testu pre vyššie stupne škôl a ŠIROKÚ VEREJNOSŤ:

Percentuálna úspešnosť Úroveň Komentár
95-100% Vynikajúca úroveň znalostí a zručností v oblasti IT Gratulujeme k skvelému výsledku! Pravdepodobne ste IT profesionálka/profesionál alebo patríte medzi veľmi zručných IT používateľov.
80-94% Nadpriemerná úroveň znalostí a zručností v oblasti IT Veľmi dobrý výsledok. Vaše znalosti a zručnosti v oblasti IT sú na veľmi dobrej úrovni, orientujete sa vo svete IT a s IT nástrojmi dokážete pracovať efektívne.
50-79% Priemerná až mierne nadpriemerná úroveň základných IT znalostí a zručností Vaše kompetencie v oblasti základov IT sú na priemernej až mierne nadpriemernej úrovni. Aby ste dokázali IT využívať efektívne, mali by ste sa tejto oblasti venovať viac.
20-49% Nižšia až priemerná úroveň základných IT znalostí a zručností Vaše znalosti a zručnosti v oblasti IT sú na podpriemernej až priemernej úrovni. Ste na dobrej ceste, pre lepšiu orientáciu v IT však musíte na sebe ešte popracovať.
0-19% Nízka úroveň základných IT znalostí a zručností Žiaľ, test preukázal len nízku úroveň základných IT znalostí a zručností. Pre lepšiu orientáciu v modernom digitálnom svete vám odporúčame intenzívne vzdelávanie v tejto oblasti.

Vaše osobné informácie sú u nás v bezpečí. Pravidlá používania vašich osobných údajov TU

Vybrať test